fbpx

Mida jälgida vaakumpakendaja valimisel?

25.09.2018

Mida tuleb jälgida vaakumpakendaja mudeli puhul?

Tänapäeval ei ole enam vaakumpakendaja eksklusiivne ese köögikapil, tegemist on täiest tavalise kodutehnikaga, mis annab paljudele teadlikele kasutajatele mitmeid võimalusi. Kuid millist seadet siis omale koju osta? Millistele andmetele siis oleks kõige õigem tähelepanu pöörata? Toome välja mõned olulised ning üldisemad näitajad, et kujundada seadme välja valimine õnnestunud ostuks.

Seadme ava mõõtmed

Kõik seadmed on kindlate mõõtudega ja seetõttu on oluline valida pakendamiseks kasutatavale seadmele sobivad vaakumkotid. Koti valikul on üheks mõjutavaks osaks koti mõõtmed, mille määravad pakendaja kuumutusava mõõtmed. Teiseks mõjutavaks osaks on koti mudeli valik, kas avatud või kanaliga. Siinkohal on olulisel kohal teadmine, et osad seadmed erinevad teistest seetõttu, et kotist õhu eemaldamisel sulgevad lisaks koti avale ka koti küljed. Sellise vaakumpakendaja kasutamise korral tuleb kasutatava vaakumkoti laiusele pöörata tähelepanu ka koti pikkusele.

Automaatne või manuaalne seade

Enamus vaakumpakendajaid töötavad automaatsel režiimil, mõõtes sedasi sulgemise ajal vaakumkotis ühtlasi ka õhurõhku. Multipack OÜ tootevalikus on samuti müügil automaatsel režiimil töötav seade Diva, see peene disainiga ja lihtsa kasutusega kodukasutuseks loodud vaakumpakendaja sobib suurepäraselt igasse majapidamisse. Meeles tuleb pidada ka seda, et kõik toitained ei sobi vaakumpakendis ühtemoodi pakendada ning seetõttu on kasulikum teatud toiduainete puhul programmis vaakumnäitajaid käsitsi muuta või siis hoopiski teha otsus, toitained käsitsi vaakumpakendada.

Seadmes koti lõikur

Toidu vaakumpakendamine on hea moodus toidu pikaajaliseks säilitamiseks. Vaakumpakendamisega kaasneva töö lihtsustamiseks veenduge enne masina ostmist, et masinal on olemas automaatne koti lõikur.

Seadmes rõhukontroll

Pakendaja mudeli valiku puhul on oluline teadmine, et kuna mudeleid on erinevaid, on ka seadmete tehnilised näitajad erinevad. Pöörake vaakumpakendaja ostmisel tähelepanu rõhule, mitme rõhuga vaakumpakendaja töötab, kuna enamasti töötavad nad ainult ühe rõhuga. Rõhk on oluline just pehmemate toiduainete, nagu marjade pakendamiseks, kuna alla ühe atmosfääri tekitatav alarõhk võib marjad katki vajutada, mille tulemusel kotti tekkiv mahl raskendab kinnitamiseks keevitamist. Enne ostu tuleks kindlasti seadmel kontrollida survet.

Loe lisaks: Miks vaakumpakendamine on parim meetod toidu säilitamiseks?

ning Kuidas minigrip kott annab ilma seadmeta toidu vaakumpakendamiseks 3 kodust meetodit.